srijeda, 06 decembar 2017 21:33

2. ABA liga (8. kolo): Cetinjani posustali u završnoj četvrtini

Košarkaši “Lovćena” i dalje su bez trijumfa u gostima u regionalnom takmičenju. U duelu osmog kola Druge ABA lige, “Cetinjski” tim je poražen u Beogradu od “Dynamica” - 72:66.

Večerašnji meč na Novom Beogradu, koji su pratili crnogorski trener Dejan Radonjić i sportski direktor ABA lige Žarko Čabarkapa, bio je borben i neizvjestan, a presudila je bolja igra domaćih u posljednjoj četvrtini.

Uvodni dio donio je igru kakvu je priželjkivao trener Dragan Radović uoči puta za Beograd. Cetinjani su odlično otvorili utakmicu, i to serijom 8:0 u početna četiri minuta.

Do kraja četvrtine, gledani su brojni promašaji na obje strane, a predvođeni Albijanićem i Koraćem, košarkaši “Lovćena” očuvali su prednost, koja je na kraju kvartala iznosila šest posna razlike (15:9).

Bolji start domaćih rezultirao je poravnanjem u trećem minutu drugog perioda - uz Vardu i Zekavičića, razigrao se i Milisavljević, pa je skor na semaforu iznosio 17:17. U nastavku, koševima Albijanića, Popovića i Baćovića, “Lovćen” se do polovine četvrtine opet ‘odlijepio’ na šest poena (23:17). Beogradski sastav je još jednom, prevashodno zahvaljujući raspoloženima Vardi i Krstiću, stigao do poravnanja, koje je bilo na snazi pri odlasku na odmor (31:31).

Velika borba gledana je u trećoj četvrtini - rivali su se sve vrijeme smjenjivali u prednosti, bio je to izuzetno dinamičan period, na čijem je kraju opet bilo neriješeno - 54:54.

Pogocima Zekavičića, Krstića i Eldridža, “Dynamic” je odlučujuću četvrtinu počeo serijom 8:0. Do polovine perioda, višak domaćeg tima prvi je put bio dvocifren (67:57), što je, kako se ispostavilo, bilo i nedostižno. “Lovćen” u finišu nije imao dovoljno snage za povratak.

U sljedećem kolu regionalnog takmičenja, “Lovćen” će u crnogorskom derbiju ugostiti “Teodo”. Meč je na programu za sedam dana, najvjerovatnije u dvorani Sportskog centra na Cetinju.

Dynamic - Lovćen 72:66

(9:15, 22:16, 23:23, 18:12)

Beograd, hala sportova „Ranko Žeravica“, gledalaca: 700.
 Sudije: Čukalović, Javor, Radulović.

Šut za 2 pts: 15/31 - 21/42; Šut za 3 pts: 9/26 - 6/18; Slobodna bacanja: 15/21 - 6/9.

Dynamic: Eldridž 11, Beslać, Krstić 15, Vulikić, Milisavljević 18, Đurasović 8, Varda 2, Majauskas, Miladinović, Grbović, Zekavičić 8, Ćirković.

Lovćen: Latković 11, Popović 8, Slavković, Radunović 2, Vrbica 4, Baćović 4, Lopičić, Jelenić 5, Albijanić 10, Knežević 8, Korać 14, Borilović.