srijeda, 20 decembar 2017 19:29

2. ABA liga (10. kolo): "Lovćen" u krizi, poraz i u Splitu

Ekipa „Lovćena“ doživjela je večeras treći uzastopni poraz u Drugoj ABA ligi. U desetom kolu regionalnog takmičenja, od tima sa Cetinja bolji je bio domaći „Split“ rezultatom 85:72.

Izabranici Dragana Radovića večeras su pružili još jedno loše izdanje, uz mnogo grešaka u igri, pa je sedmi ovosezonski poraz, nakon svega viđenog, i jedini realan epilog.  Ukoliko je nakon proteklih mečeva bilo rano za tu konstataciju – večeras se može zaključiti da su igrači „Lovćena“ u krizi, uz oscilacije i padove u igri koji se ponavljaju iz utakmice u utakmicu.

Baš kako je to bilo prije sedam dana protiv „Teoda“, Cetinjani su i večeras poraženi nakon katastrofalnog pada u igri. Ovog puta, to se dogodilo u drugoj četvrtini, kada su domaći napravili rezultatsku seriju 21:2. U ostatku susreta, crnogorski predstavnik nije imao snage da se vrati u meč.

Domaćin je bio predvođen Širkom (20 poena), Marčinkovićem (16) i Špaletom (14), dok su u redovima Cetinjana najefikasniji bili Popović (15), Radunović (13) i Latković (12).

Kada je riječ o „Lovćenu“, prvi period igre bio je sve što je vrijedno pomena. Start utakmice obilježila je obostrano dobra realizacija, što je posebno važilo za goste. U prvoj četvrtini, naime, Cetinjani su pogodili sedam od osam šuteva za dva poena, uz četiri ’trojke’. „Lovćen“ je tako i dobio prvu četvrtinu, rezultatom 26:25.

Drugi period donio je pad „Lovćena“, kakav je gledan i tokom prethodnih utakmica regionalnog takmičenja. Splićani su na najbolji način koristili brojne greške i promašaje suparnika, koji je na terenu djelovao katastrofalno. Do sedmog minuta druge četvrtine, košarkaši „Splita“ postigli su 21 poen – a tim sa Cetinja svega dva. U jednom momentu, hrvatski sastav imao je višak od čak 19 poena (49:30). Posebno raspoložen u redovima domaćih bio je Henrik Širko, a gostujući tim trgnuo se tek u finišu, kada je koševima Albijanića i Popovića, te ’trojkom’ Latkovića zaostatak spustio na ’minus 16’.

Nakon odmora, gosti nijesu uspjeli da se vrate. Loša efikasnost i nove greške igrača „Lovćena“ obilježile su i treću četvrtinu, nakon koje je „Split“ imao vođstvo od čak 25 poena razlike – 76:51.

U posljednjem kvartalu, domaći su se opustili, što je tim "Lovćena" iskoristio kako bi rezultatski minus do kraja sveo na 13 poena.

Naredno kolo na programu je za sedam dana, a "Lovćen" će biti domaćin sarajevskoj "Bosni".

„Split“ – „Lovćen“ 85:72
(25:26, 30:13, 21:12, 9:21)

Split, mala dvorana KK „Split“, gledalaca: 700.
Sudije: Tresoglavić, Vesković, Lakićević.
Šut za 2 pts: 25/46 - 22/37; Šut za 3 pts: 10/19 - 6/16; Slobodna bacanja: 5/7 - 10/17.

„Split“: Skot 9, Kedžo 7, Filipović 9, Marić, Marčinković 16, Najev 4, Jukić, Vrgoč, Špaleta 14, Širko 20, Vručinić 6.

„Lovćen“: Latković 12, Popović 15, Radunović 13, Vrbica 4, Baćović, Lopičić 10, Jelenić, Albijanić 10, Knežević 2, Korać 6, Borilović, Vujović.