srijeda, 27 decembar 2017 19:31

2. ABA liga (11. kolo): Konačno pobjeda, “Lovćen” bolji od “Bosne”

2. ABA liga (11. kolo): Konačno pobjeda, “Lovćen” bolji od “Bosne” FOTO: P.S. / RTV Cetinje

Košarkaši “Lovćena” prekinuli su večeras niz poraza u regionalnom takmičenju. U duelu 11. kola Druge ABA lige, Cetinjani su pred svojom publikom trijumfovali nad sarajevskom “Bosnom” rezultatom 71:64.

Tim iz našeg grada time je prvi krug regularnog dijela sezone u ABA ligi završio uz skor 4-7.

Večerašnji trijumf prilično je očekivan, a tokom znatnog dijela utakmice gledana je mnogo bolja igra domaćeg tima. Duel je riješen u trećoj četvrtini, kada je “Lovćen” u potpunosti dominirao, stižući i do ‘plus 19’.

U domaćem timu, najbolji učinak imali su Albijanić (18 poena), Popović (15) i Vrbica (13). Kod Sarajlija, bolji od ostalih bio je Haner sa 14 poena, a pratio ga je Bredford sa 13.

“Lovćen” je u prvom dijelu bio agresivan, ali ni ovog puta nijesu izostale greške. Tokom dvije uvodne četvrtine, učinak domaćih iz šuta za dva i tri poena bio je polovičan, a istakao se Aleksa Popović sa 10 poena.

1iris

Prvi kvartal neočekivano je počeo prednošću gostiju (2:6), ali je uslijedila inicijativa košarkaša “Lovćena”, pretočena u seriju 10:0. Četvrtina je završena prednošću Cetinjana rezultatom 16:12. U drugom periodu, prednost domaćih u jednom je momentu bila i dvocifrena. Do odmora su igrači iz Sarajeva, ipak, sveli zaostatak na ‘minus sedam’ (36:29).

Furiozno je “Lovćen” počeo treću četvrtinu, čime je pitanje pobjednika bilo i odlučeno. Naime, tokom sedam minuta igre, Cetinjani su postigli 14 poena, a Sarajlije tek dva, pa je na semaforu bio rezultat 50:31. U tim momentima, domaći sastav igrao je na krilima Albijanića, a uoči posljednje četvrtine bilo je 53:36.

2FDD80E2 993A 4CD3 B9EA 9321259C345C

Pet minuta prije kraja, “Lovćen” je izašao i na 20 razlike (67:47), ali je uslijedilo opuštsnje i gosti su uzvratili serijom 11:0. Pobjeda, ipak, nije dolazila u pitanje, iako je - utisak je - mogla biti znatno ubjedljivija.

Bio je to i posljednji meč cetinjskih košarkaša u tekućoj godini. Ipak, povratak na parket čeka ih već trećeg januara. “Lovćen” će tada ugostiti lidera regionalnog šampionata - ekipu “Krke” iz Novog Mesta.

Lovćen - Bosna 71:64
(16:12, 20:17, 17:7, 18:28)

Cetinje, dvorana Sportskog centra, gledalaca: 500. Sudije: Škrbec, Gajšek, Rogić.

Lovćen: Latković 3, Popović 15, Slavković, Radunović 7, Vrbica 13, Baćović 2, Lopičić 6, Jelenić 3, Albijanić 18, Knežević 1, Borilović, Vujović 3.

Bosna: Voker, Alikadić, Haner 14, Knežević 5, Antunović, Bredford 13, Rešidović 8, Ćurevac 8, Đelmo 10, Šturanović 6, Durak.