četvrtak, 28 decembar 2017 21:58

Prva liga (8. kolo): “Lovćen” slavio očekivan trijumf protiv “Primorja”

Prva liga (8. kolo): “Lovćen” slavio očekivan trijumf protiv “Primorja” FOTO: P.S. / RTV Cetinje

Košarkašice „Lovćena“, zabilježile su peti trijumf u Prvoj ligi. One su na svom terenu večeras savladale “Primorje“ iz Herceg Novog rezultatom 73:58 (21:16, 17:16, 15:11, 20:15). Cetinjanke su time na lijep način zaokružile uspješnu polusezonu.

Domaće su meč otvorile serijom 9:0, pa je već na startu bilo jasno da će publika u Sportskom centru uživati u dobrom izdanju izabranica Zorana Kašćelana. Prva četvrtina završena je prednošću “Lovćena” - 23:16. U drugom kvartalu, gošće su se dobro držale, pa je rezultat pri odlasku na odmor bio 38:32.

1tara

U drugom dijelu uslijedila je ubjedljiva igra Cetinjanki, koje su do završnice treće četvrtine bile na ‘plus 14’. Do kraja, preostao je jedino odgovor na pitanje uz koju će razliku slaviti domaći tim.

U pobjednikom timu istakle su se Živković sa 14 poena, Šarić, Kapisoda i Leković sa 11, te Stanković sa 10.

Na početku utakmice, košarkašica “Lovćena” Dragana Živković nagrađena je aplauzom za nedavno priznanje namijenjeno najboljoj mladoj igračici u Crnoj Gori.