srijeda, 03 januar 2018 19:46

2. ABA liga (12. kolo): Drugi uzastopni trijumf, “Lovćen” bolji i od “Krke”

“Lovćen” je pobjedom otvorio košarkašku 2018. godinu. U uzbudljivom duelu 12. kola Druge ABA lige, Cetinjani su večeras pred svojim navijačima bili bolji od “Krke”, rezultatom 78:73.

“Lovćen” je time prvi put povezao dvije pobjede u regionalnom takmičenju, no, što je mnogo važnije - večeras je poražen jedan od najkvalitetnijih sastava u Drugoj ABA ligi.

Cetinjani su od prve četvrtine bili bolji rival, tokom susreta su stizali i do viška od 16 poena, ali je posljednji kvartal bio jako dramatičan. Ipak, za razliku od nedavnog duela protiv “Teoda”, igrači Dragana Radovića večeras nijesu dozvolili preokret - kada je bilo najpotrebnije, bili su precizni, fokusirani i čvrsti, pa je njihova pobjeda sasvim zaslužena.

Najbolji u domaćem timu bio je Mašan Vrbica sa 19 poena. Ivan Koljević, koji je dočekan velikim aplauzom, za 26 minuta na parketu postigao je 11 poena - od čega dvije ’trojke’.

927A1F6C 8E22 4EC8 B9B9 DA5B53646C00

Gosti su krenuli jako, tokom dva minuta postigli su 10 poena (4:10), da bi u nastavku “Lovćen” odlično odgovorio. Tri minuta uoči kraja perioda, domaći su prvi put poveli (14:12), a posebno inspirisan u tom dijelu igre bio je Vrbica. U finišu kvartala na parketu se pojavio i Ivan Koljević, koji je do kraja četvrtine postigao i prve poene. “Lovćen” je nakon uvodnih 10 minuta bio na ‘plus sedam’ (23:16).

Već na početku druge četvrtine, Cetinjani su, nakon ‘trojke’ Kneževića, prvi put stigli do dvocifrene prednosti (28:17). U tom je ritmu proticao i ostatak perioda, u kojem je “Lovćen” i dalje bio bolji suparnik, a slovenački košarkaši ni u jednom momentu nijesu uspijevali da smanje zaostatak. Pri odlasku na odmor, rezultat je bio 42:29.

1gaeta

Tokom prve polovine trećeg kvartala, gosti su serijom 6:0 uspjeli da se vrate - ali samo kratko. Izabranici Dragana Radovića nastavili su sa dobrom igrom - a nakon pet poena Albijanića i ‘trojke’ Koljevića, sredinom perioda bili su na ‘plus 16’. U sljedećih pet minuta, nešto bolji bio je tim iz Novog Mesta, posebno se istakao Cinac, pa je “Lovćen” u završnu četvrtinu ušao uz višak od 10 poena - 61:51.

Otvoren ‘trojkom’ Dalibora Đape, posljednji period igre bio je krajnje uzbudljiv. Osam minuta uoči kraja, gosti su serijom 7:0 prišli na svega tri poena zaostatka (61:58). U tim trenucima Cetinjani su pravili više grešaka, lopta nije htjela u koš, sve dok Aleksa Popović ‘trojkom’ nije prekinuo niz Slovenaca - za povratak na ‘plus šest’ (64:58). Ekipu “Lovćena” zatim je dodatno pogurao Baćović sa pet uzastopnih poena, pa je - četiri minuta prije kraja - rezultat bio 69:60. U završnici, gosti su se primakli na dva poena (72:70), ali to je bilo sve... Uslijedila je ‘trojka’ Koljevića kojom je, 40 sekundi prije kraja, riješeno pitanje pobjednika.

Ekipu “Lovćena” u sljedećem kolu očekuje gostovanje posljednjeplasiranom “Ohridu” - gdje bi sve osim pobjede Cetinjana predstavljalo senzaciju.

Lovćen - Krka 78:73
(23:16, 19:13, 19:22, 17:22)

Cetinje, dvorana Sportskog centra, gledalaca: 700. Sudije: Terzievski, Babić, Đoreski.

Lovćen: Latković, Popović 9, Radunović 5, Vrbica 19, Baćović 5, Lopičić, Jelenić 12, Albijanić 9, Knežević 8, Koljević 11, Borilović, Vujović.

Krka: Šiška, Marineli 7, Škedelj, Osolnik 2, Brstož 4, Cinac 15, Dimec 9, Đapa 17, Jošilo 16, Kovačević 3, Fifolt.