srijeda, 10 januar 2018 18:36

2. ABA liga (13. kolo): Još jedan trijumf Cetinjana, ‘plus 21’ u Ohridu

2. ABA liga (13. kolo): Još jedan trijumf Cetinjana, ‘plus 21’ u Ohridu FOTO: KK Ohrid

Košarkaši “Lovćena” večeras su slavili prvu gostujuću, a treću uzastopnu pobjedu u Drugoj ABA ligi. U 13. rundi regionalnog šampionata, ekipa sa Cetinja bila je bolja od “Ohrida”, rezultatom 96:75.

Meč je riješen u drugom poluvremenu, nakon što su dvije uvodne četvrtine donijele neočekivano snažan otpor makedonskog tima.

U timu sa Cetinja, fenomenalan učinak imao je Ivan Jelenić, koji je postigao 31 poen, pogodivši pritom šest ‘trojki’. Aleksa Popović postigao je 17 poena, Ivan Koljević 16, a Draško Albijanić 11. Kod domaćih su zapaženi bili Ros (26) i Junaković (23).

Gosti su na samom startu krenuli jako, sa lakoćom su postizali koševe, pa je već nakon uvodna tri minuta igre njihova prednost iznosila 10:2. Uslijedio je neshvatljiv pad u igri Cetinjana, što je tim “Ohrida” znao iskoristiti. Domaći, koje su predvodili Ros i Junaković, bili su mnogo bolji u završnici četvrtine, na čijem je kraju “Lovćen” imao tek poen viška.

Start drugog kvartala donio je prvu prednost Makedonaca, koji su neočekivanom serijom 8:0 stigli do sedam poena viška. “Lovćen” je u tim trenucima bio neprepoznatljiv - nizale su se greške i promašaji, uz dobru odbranu domaćeg tima. Konačno, sredinom drugog dijela - gosti su počeli da igraju. Prvo je Koljević postigao brzih pet poena, zatim je uslijedila ‘trojka’ Jelenića, a onda i još jedna Koljevića - čime je “Lovćen” opet bio u plusu (35:32). Višak je sačuvan do odlaska na odmor.

EE432201 3D7C 49DC B724 58C1AB408E94

Cetinjani su u nastavak susreta ušli mnogo odlučnije - posebno dobro igrali su Albijanić i Jelenić - pa su do sredine trećeg kvartala stekli dvocifrenu prednost (58:44). Domaći tim ovog puta nije imao snage za povratak, “Lovćen” je konačno izgledao dominantno, a na kraju četvrtine bilo je 71:57 za goste.

U sličnom je ritmu proticala i završnica susreta, tokom koje su izabranici Dragana Radovića imali i 25 poena prednosti. Na kraju, “Lovćen” iz Makedonije odlazi sa ubjedljivim trijumfom, trećim u nizu.

U sljedećem kolu, tim iz našeg grada će u četvrtak, 18. januara ugostiti ekipu “Borca” iz Čačka.

Ohrid - Lovćen 75:96
(20:21, 21:23, 16:27, 18:25)

Ohrid, dvorana “Biljanini izvori”, gledalaca: 400. Sudije: Marić, Radulović, Krstevski. Šut za 2 pts: 26/55 - 23/39; Šut za 3 pts: 2/13 - 11/31; Slobodna bacanja: 17/28 - 17/26.

Ohrid: Zafirov, Bakoč 5, Zimić 7, Doneski 1, Junaković 23, Lefkovski, Ros 26, Donakoski, Nikoloski, Mihajlovski 8, Bojovski 2, Gligorijević 3.

Lovćen: Latković, Popović 17, Radunović 6, Vrbica 4, Baćović, Lopičić 4, Jelenić 31, Albijanić 11, Knežević 7, Korać, Koljević 16, Borilović.