Nastavak niza: Sad ni četvrto mjesto ne djeluje nedostižno

Nastavak niza: Sad ni četvrto mjesto ne djeluje nedostižno FOTO: AV Ohrid

Trijumfom u Ohridu, ekipa “Lovćena” učvrstila se u sredini tabele poslije 13 odigranih kola u Drugoj ABA ligi.

Izvještaj sa večerašnje utakmice “Ohrid” - “Lovćen” pročitajte ovdje >>>

Sa decembarske desete pozicije, Cetinjani su, nakon tri vezana trijumfa, sedmoplasirani.

Zaslužena pobjeda

Eventualni nastavak serije tokom sljedeće sedmice - kada će na Cetinju gostovati “Borac” - predstavljao bi korak ka pozicijama koje vode u plej of. No, nakon večerašnje pobjede, trener “Lovćena” Dragan Radović i MVP utakmice Ivan Jelenić zaustavili su se isključivo na analizi utakmice u Ohridu.

Dobro smo otvorili meč i vrlo brzo smo stigli do dvocifrene prednosti. Potom se dogodilo nešto neshvatljivo, ušli smo u negativan niz i dozvolili protivniku da stekne prednost. Ali, u trećoj i četvrtoj četvrtini smo pokazali pravo lice, tako da je naš trijumf zaslužen - rekao je Radović nakon utakmice u Ohridu.

Ivan Jelenić imao je izuzetan skor. Postigao je 31 poen, uz šest ‘trojki’ iz devet pokušaja, te stoprocentan šut za dva poena - šest od šest.

Mislim da smo zasluženo slavili, uprkos izvjesnom padu u igri tokom druge četvrtine. Što se tiče mog učinka, na svakoj utakmici se dogodi da neko odskoči, ovog puta sam to bio ja - istakao je on.

“Borac” sa prvog mjesta stiže na Cetinje

Inače, u derbiju 13. runde, “Borac” je večeras u Čačku bio bolji od “Primorske” (78:75). Srpski predstavnik time je sada usamljen na čelnoj poziciji, uz trijumf više u odnosu na večerašnjeg suparnika i “Krku”.

“Lovćen” je, sa druge strane, sada na dvije pobjede zaostatka u odnosu na četvrtoplasiranu ekipu “Vršca”. U slučaju trijumfa nad Čačanima u narednom kolu, Cetinjani bi mogli dodatno da se ‘primaknu’ poziciji koja vodi u plej of.

U prvom dijelu sezone, košarkašima “Lovćena” malo je nedostajalo da upišu gostujući trijumf protiv “Borca”, koji je slavio nakon produžetka.

Utakmica “Lovćen” - “Borac” na programu je u četvrtak, 18. januara, sa početkom u 18 časova.