subota, 13 januar 2018 18:29

Evropsko prvenstvo: Poraz na startu

Evropsko prvenstvo: Poraz na startu FOTO: sport1.de

Reprezentacija Crne Gore porazom je otvorila nastup na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj. U duelu prvog kola grupe ‘C’, bolji od naše ekipe bili su aktuelni prvaci Evrope - rukometaši Njemačke, rezultatom 32:19.

Uzevši u obzir kvalitet suparnika, koji se večeras predstavio u izuzetno moćnom izdanju, poraz na startu prilično je očekivan. Ipak, naši reprezentativci u pojedinim momentima igrali su ispod svakog nivoa, što se posebno odnosi na period od 11. do 21. minuta, kada je Njemačka napravila seriju 9:0.

U našem timu najraspoloženiji za igru bio je Vladan Lipovina, koji je postigao sedam golova, a Božović je dao tri manje. U ekipi Njemačke, najviše golova postigao je Uve Genshajmer - devet, a posebno raspoložen bio je Andreas Volf, koji je upisao 12 odbrana.

Naša reprezentacija dobro se držala tokom uvodnog dijela susreta, a golovima Lipovine (2) i Božovića, u 11. minutu je bila na gol zaostatka (3:4). U narednih 10 minuta, Njemci su postigli čak devet uzastopnih pogodaka i time stigli do dvocifrene prednosti. Uslijedila je donekle bolja igra našeg tima u napadu, tako da je do odmora zaostatak smanjen - 9:17.

Uz odličnu igru u napadu, ali i odbrane izuzetno raspoloženog golmana Volfa, Njemci su u 12. minutu nastavka stigli do prednosti od 12 golova (12:24), a ona je u ostatku bila još veća. Na kraju, naša selekcija poražena je uz 13 golova zaostatka.

U drugom duelu grupe ‘C’, sa početkom u 19:30 časova, sastaju se reprezentacije Slovenije i Makedonije.

U sljedećem kolu, crnogorska reprezentacija igraće protiv Makedonije, a taj meč na programu je u ponedjeljak. U našoj reprezentaciji tog će dana najvjerovatnije nastupiti i golman Nebojša Simić.

Crna Gora - Njemačka 19:32 (9:17)

Zagreb, Arena, gledalaca: 4.000.
Sudije: Pikon, Rever (Francuska).

Sedmerci: 2/3 - 5/6.
Odbrane: 9/41 - 15/34.
Isključenja: 4 - 8.

Semafor: 5. min - 0:2; 10. min - 2:4; 15. min - 3:7; 20. min - 3:11; 25. min - 5:14; 30. min - 9:17; 35. min - 10:18; 40. min - 12:23; 45. min - 14:25; 50. min - 14:28; 55. min - 17:30.

Crna Gora: Mijatović (5 odbrana), Mijušković (4 odbrane), Čavor, Lazović, Pejović, Marković 1, M. Vujović 1 (1), Radojević, Simović 1, S. Vujović 1, Ševaljević 1 (1), Božović 4, Lasica 1, Anđelić 2, Grbović, Lipovina 7.

Njemačka: Volf (12 odbrana), Hajneveter (3 odbrane), Genshajmer 9 (5), Vincek 2, Rajhman 1, Pekeler, Vajnhold 3, Rošek, Veber 3, Fat 1, Grecki, Hefner 2, Janke, Kun 3, Kolbaher 3, Druks 5.