utorak, 13 februar 2018 19:39

2. ABA liga (17. kolo): “Lovćen” slavio protiv “Zrinjskog”

Košarkaši “Lovćena” večeras su pred svojom publikom ostvarili osmu pobjedu u Drugoj ABA ligi. Cetinjani su u 17. kolu regionalnog takmičenja bili bolji od ekipe “Zrinjskog”, rezultatom 87:74.

Uprkos trijumfu, šanse da se “Lovćen” do kraja probije do zone plej ofa i dalje su u domenu teorije. Sa druge strane, porazom na Cetinju, Mostarci su sada van kruga četiri vodeće ekipe.

Večerašnja utakmica odlučena je u posljednjoj četvrtini, tokom koje je tim Dragana Radovića bio neuporedivo bolji, dopustivši suparnicima svega sedam poena.

Odličan učinak u domaćoj ekipi večeras je imao Vrbica sa 23 poena, a pratili su ga Albijanić (14), Korać (13) i Popović (12). Kod “Zrinjskog”, očekivano i uobičajeno, najbolji je bio Princ sa 16 postignutih poena.

Inače, svi igrači “Lovćena” koji su večeras bili na parketu - upisali su se u strijelce.

Na početku utakmice, gledana je ujednačena igra. Konkretnijom igrom i preciznijim šutem, gosti iz Mostara su u samom finišu prvog perioda izašli na ‘plus pet’, a posebno zapažen u tim je momentima bio nekadašnji prvotimac “Lovćena” Marko Ljujić.

Cetinjani su drugu četvrtinu počeli serijom 11:0, pri čemu je Draško Albijanić postigao šest poena. Na polovini perioda, “Lovćen” je bio u plusu od sedam poena (36:29). Do odmora, košarkaši “Zrinjskog” uspjeli su da svedu zaostatak na dva poena (42:40).

Izuzetno borbena i dinamična bila je treća četvrtina, u kojoj su, ujedno, oba tima imala i najbolji šuterski učinak. Iako je “Lovćen” početkom tog kvartala opet izlazio na sedam razlike, gosti su se brzo vratili u igru. Cetinjski sastav je uoči posljednjeg perioda i dalje bio na ‘plus dva’ (69:67).

Domaći su dobro otvorili i završni kvartal, najprije zahvaljujući pogocima Vrbice. Nakon nepunih pet minuta igre u posljednjoj četvrtini, “Lovćen” je prvi put stigao do dvocifrenog viška (81:70), te je već tada postalo izvjesno da će Mostarci teško izbjeći poraz na Cetinju.

5637C518 7586 47B4 999F F11CF8E4C97C

Košarkaše “Lovćena” u petak očekuje finalni turnir Kupa Crne Gore, koji je na programu u podgoričkoj dvorani “Morača”. Već u polufinalu, Cetinjani će se sastati sa glavnim favoritom za osvajanje novog trofeja - ekipom “Budućnosti”. Nastavak Druge ABA lige slijedi prvog marta, a “Lovćen” će tada gostovati “Rogaškoj”.

Lovćen - Zrinjski 87:74
(21:26, 21:14, 27:27, 18:7)

Cetinje, dvorana Sportskog centra, gledalaca: 600. Sudije: Raičević, Pecelj, Vesković.

Lovćen: Latković 2, Popović 10, Radunović 3, Vrbica 23, Baćović 2, Lopičić 6, Jelenić 8, Albijanić 14, Knežević 6, Korać 13, Borilović, Vujović.

Zrinjski: Petrić, Smajlagić 3, Princ 16, Sokolović 8, Golemac, Demić 11, Igrutinović 10, Begić, Miličević 6, Ljujić 14, Šamadan, Ramljak 6.