četvrtak, 24 avgust 2017 18:35

Kup Crne Gore: "Lovćen" ubjedljiv u Tivtu, četiri gola Nikole Draganića

Fudbaleri “Lovćena” plasirali su se u osminu finala Kupa Crne Gore. Cetinjani su danas rutinski slavili na gostovanju “Slogi” iz Radovića, rezultatom 6:1.

Pred stotinak gledalaca u Tivtu, dileme o pobjedniku gotovo da nije ni bilo. Tim Dragana Kanatlarovskog opravdao je ulogu favorita protiv primorskog trećeligaša, a zapažen učinak imao je Nikola Draganić, koji se čak četiri puta upisao u strijelce.

Da “Lovćen” danas neće imati većih problema bilo je jasno od početka, a nadmoć na terenu krunisana je pogotkom Draganića u 12. minutu. Novi gol u mreži domaćih viđen je u 30. minutu, a strijelac je bio Talović. U finišu prvog dijela, gosti su postigli još dva pogotka – prvo se u strijelce upisao Pejaković, a potom, drugi put na današnjem susretu, Draganić.

Tek što je nastavak počeo, “Sloga” je smanjila preko Lopičića. U 72. minutu, nakon loše reakcije domaćeg golmana, Draganić je došao do het-trika. U prvom minutu sudijske nadoknade, Draganić je svojim četvrtim pogotkom zaključio prvi duel "Lovćena" u novoj sezoni najmasovnijeg takmičenja.

Izuzev “Lovćena”, učesnici osmine finala Kupa Crne Gore su prvoligaši “Sutjeska”, “Grbalj”, “Rudar”, “Iskra”, “Budućnost”, “Zeta”, “Mladost”, “Dečić”, drugoligaški timovi “Berane”, “Bokelj”, “Ibar”, “Mornar”, “Otrant” i “Igalo”, kao i trećeligaš “Crvena stijena”, koja je juče bila bolja od “Cetinja” (1:0).

SLOGA - LOVĆEN 1:6 (0:4)

Tivat, stadion u parku, gledalaca: 100
Sudija: M. Sekulić (Podgorica)
0:1 – Draganić 12’, 0:2 – Talović 30’, 0:3 – Pejaković 43’, 0:4 – Draganić 45’, 1:4 – Lopičić 47’, 1:5 – Draganić 75’, 1:6 - Draganić 90'

Sloga: Raičević, Deretić (Racković), Stijepović, Dobrljanin (Radočaj), N. Đapić (Rašković), Grivić, Lučić, Lopičić, Spalević, G. Đapić, Lasić.

Lovćen: Đurović, Radunović, Tatar (Bracanović), Pejaković (Kalač), Marković, Ilinčić, N. Draganić, Adžić, F. Vujović, J. Vujović, Talović (Latković).