srijeda, 30 avgust 2017 19:54

"Cetinje" - "Jedinstvo" 0:1, Halilović: Igrači teško izlaze iz krize

Fudbaleri „Cetinja“ ni iz četvrtog pokušaja nijesu uspjeli da postignu pogodak u novoj drugoligaškoj sezoni.

Pritom, ekipa Slobodana Halilovića ostala je na dnu tabele uz jedan osvojeni bod, a ovog puta sa Cetinja je bodove odnio tim bjelopoljskog „Jedinstva“, trijumfujući rezultatom 1:0.

Meč je odlučen u prvom dijelu igre, tokom kojeg je domaći sastav bio inferioran, bez stvorene šanse, u potpunosti prepuštajući inicijativu suparniku. Iz takvog odnosa snaga proisteklo je nekoliko šansi Bjelopoljaca, među kojima je jednu iskoristio Alen Poljak, u samom finišu prvog poluvremena.

„Cetinje“ je u nastavku bilo disciplinovanije i konkretnije, ali to nije popravilo ni utisak, ni rezultat. Mlađi cetinjski drugoligaš, jednostavno, nije prikazao izdanje kojim bi zavrijedio makar i bod.

cetinjejedinstvo2

Poslije utakmice, šef struke domaćih Slobodan Halilović analizirao je za Radio Cetinje i današnji meč i dosadašnji tok šampionata.

Mislim da smo igrali slabo. Angažovanje pojedinaca nije bilo na njihovom starnom nivou. Igrači nijesu psihološki jaki i mislim da teško izlaze iz krize, odnosno da imaju problem da se vrate nakon primljenog pogotka. To se prosto osjetilo u nekoliko utakmica. Ne predstoji nam mnogo toga u nastavku, jer nemamo bolji izbor igrača. Pokušaćemo da sa ovom ekipom ostvarimo što bolji rezultat, jer se nadam da će igrači koji nose dres i grb ovog grada na najbolji način shvatiti ulogu i davati maksimalan doprinos – rekao je on.

Na pitanje gdje leže najveći problemi, odnosno sami uzroci, Halilović kaže kako njegovi igrači u dosadašnja četiri kola praktično nijesu stvorili ni veću šansu za gol.

Imamo isti profil igrača. To je naš najveći problem i zbog toga smo na nekim pozicijama oskudni. Ako kažem da u protekle četiri utakmice nijesmo imali šansu za gol, onda to govori u kakvom smo stanju. Da smo igrali danas onako kako smo krenuli u drugom poluvremenu, mnogo sigurnije, uz znatno više pasova, i rezultat bi bio drugačiji. Međutim, u prvom dijelu smo bili tim koji juri za loptom i jednostavno je predaje protivniku, gotovo bez odigranog pasa. Imaju protivnika, a na taj način igraju i sami protiv sebe – zaključio je Halilović.

„Cetinje“ će u nedjelju gostovati ekipi „Bokelja“, a uzevši u obzir odnos snaga i dosadašnji učinak, Kotoranima pripada uloga favorita.