nedjelja, 03 septembar 2017 18:49

"Lovćen" - "Berane" 2:2, Tatar: Poslije svega moramo biti zadovoljni i bodom

Uoči današnjeg susreta protiv "Berana", fudbaleri "Lovćena" nadali su se prvoj pobjedi. Nakon svega što je viđeno, mogu biti zadovoljni i osvojenim bodom.

Utisak o još jednoj slaboj partiji, fudbaleri "Lovćena" donekle su ublažili povratkom u posljednjih 15 minuta, tokom kojih su sustigli zaostatak od dva gola. Izuzev tog momenta, malo je što valjalo u timu sa Cetinja, koji i dalje na terenu ne djeluje kao odlučna ekipa.

Iako su pokazali karakter u finišu, igrači "Lovćena" ni danas nijesu pružili mnogo toga što ohrabruje. Izabranici Dragana Kanatlarovskog počinju da igraju tek nakon primljenog gola - to se dogodilo u drugom kolu u Igalu, a publika na Obilića poljani takvom je raspletu svjedočila i danas.

lovcenberane2

Osim dvije veće šanse domaćih na samom početku, prvo poluvrijeme donijelo je malo toga što je vrijedno pomena. "Lovćen" je imao blagu inicijativu.

Nastavak je obilovao uzbuđenjima. Sve je počelo u 53. minutu, kada je u gostujućem timu umjesto Koraća u igru ušao Sasaki. Japanski igrač iskoristio je očajnu reakciju domaće odbrane i iz prvog kontakta sa loptom donio radost navijačima gostujućeg sastava. Beranci su prednost udvostručili u 67. minutu. Nakon prekršaja Adžića u šesnaestercu, Vođević je pokazao na 'bijelu tačku', a ovog puta se u strijelce upisao Osmajlić.

Gledaoci na Obilića poljani vjerovali su kako se ponavlja slična situacija kao prošle nedjelje protiv lješkopoljske "Mladosti". Nasuprot očekivanjima, uslijedio je odgovor domaćeg tima. U 75. minutu, igrači "Lovćena" postigli su prvi ovogosezonski gol pred svojom publikom. Strijelac je bio Marković, koji je prethodno ušao sa klupe.

Najzad, u 88. minutu, konačan rezultat postavio je Goran Vujović, u svom prvom susretu nakon povratka u "Lovćen". Bilo je to dovoljno za bod, četvrti od starta šampionata.

Nakon utakmice, kapiten "Lovćena" Vladan Tatar nije bio naročito zadovoljan.

Jasno je da nakon svega moramo biti zadovoljni i bodom, jer smo gubili 2:0. Mislim da smo pokazali karakter, a imali smo i dvije odlične šanse da napravimo potpun preokret. Iz kola u kolo ponavljamo da ova ekipa zaista može i mora bolje i nadam se da ćemo to pokazati - izjavio je Tatar za Radio Cetinje.

I strijelac drugog pogotka Goran Vujović bio je saglasan sa kapitenom.

Ovo je bila utakmica iz koje treba dosta toga da naučimo. Pokazali smo karakter, a to nije bio slučaj u prošlim utakmicama - kazao je Vujović za Radio Cetinje.

"Lovćen" za sedam dana dočekuje tim "Jezera" iz Plava, koji nakon pet kola zauzima četvrtu poziciju na drugoligaškoj tabeli.