nedjelja, 03 septembar 2017 19:21

"Bokelj" - "Cetinje" 4:2, Vasović: Nastavak odigrali sa mnogo samopouzdanja

Fudbaleri "Cetinja" bili su nadomak iznenađenja na današnjem gostovanju lideru Druge Crnogorske fudbalske lige. Tim iz našeg grada je sve do finiša imao bod, no na kraju je doživio četvrti uzastopni poraz u šampionatu.

Današnje izdanje mlađeg cetinjskog drugoligaša donijelo je nekoliko pozitivnih strana. Dugo se čekalo da proradi i napad - a to se dogodilo protiv ekipe koja do danas nije primila nijedan gol. Ali, nakon svega, nova 'nula' označila je i kraj angažmana Slobodana Halilovića na mjestu šefa stručnog štaba trenutno posljednjeplasiranog drugoligaša.

"Bokelj" je do prednosti došao u 19. minutu, pogotkom Pepića. Time je počeo i pad u igri gostiju, koji su do kraja prvog dijela utakmice izgledali potpuno nemoćno. Malobrojna domaća publika opet se radovala u uvodnim momentima drugog dijela - na 2:0 je iz penala povećao Ognjanović i izgledalo je kako "Bokelj" sigurno osvaja nova tri boda.

Dogodio se, međutim, veliki povratak igrača "Cetinja", koji su u drugom dijelu pokazali mnogo borbenosti, želje i samopouzdanja. U 51. minutu, gosti su postigli prvi ovosezonski gol. Strijelac je bio Marko Strugar. Tek što su Kotorani krenuli sa centra, uslijedio je novi napad "Cetinja" - a Petar Čavor je poslao loptu iza leđa golmana Popovića.

Utakmica je time dobila tok kakav je rijetko ko očekivao, a fudbaleri "Bokelja" u narednom su vremenu pokušavali da dođu do nove prednosti. U tome su uspjeli u 82. minutu, kada je Leverda postigao evrogol. Gosti nijesu posustali ni tada - pokušavali su do kraja, ali ovog puta bez uspjeha. Konačan rezultat, u posljednjem minutu nadoknade, svojim drugim današnjim golom postavio je Pepić.

Iako su postigli dva gola i tokom dobrog dijela susreta igrali ravnopravno sa prvoplasiranom ekipom, fudbaleri "Cetinja" u sve su težem položaju. Sada su usamljeni na dnu tabele, uz jedan osvojeni bod iz pet mečeva.

Današnju utakmicu za Radio Cetinje analizirao je prvotimac mlađeg drugoligaša iz našeg grada Ivan Vasović.

Pošto smo primili prvi gol, pali smo i nijesmo igrali naročito dobro. Pokušavali smo na momente da zaprijetimo, ali je to bilo bez uspjeha. U drugom poluvremenu smo izgledali mnogo drugačije, igrali smo sa mnogo samopouzdanja, pri čemu nas nije uzdrmao ni drugi gol protivnika. Naprotiv. Vratili smo se na najbolji način, dali dva gola, ali je presudio gol domaćih u 82. minutu. Nijesmo mogli do novog povratka - istakao je Vasović.

U sljedećem kolu, za sedam dana, "Cetinje" će gostovati ekipi "Berana".

R.C.

Bokelj - Cetinje 4:2 (1:0)

Kotor, stadion pod Vrmcem, gledalaca: 150.
Sudija: M. Sekulić (Podgorica).

1:0 - Pepić 19', 2:0 - Ognjanović 49' (11m), 2:1 - Strugar 51', 2:2 - Čavor 52', 3:2 - Leverda 82', 4:2 - Pepić 90'+3