nedjelja, 10 septembar 2017 17:40

2. CFL (6. kolo): "Lovćen" konačno slavio, "Cetinje" u sve težem položaju

Fudbaleri "Lovćena" najzad su postigli pobjedu u Drugoj ligi, i to iz šestog pokušaja. Sa druge strane, "Cetinje" je u sve težem položaju, nakon jučerašnjeg poraza u Beranama.

"Lovćen" je pred svojim navijačima danas savladao ekipu "Jezera", rezultatom 2:0. Prvi ovosezonski trijumf cetinjskog kluba sasvim je zaslužen, a do njega su izabranici Dragana Kanatlarovskog došli zahvaljujući golovima u završnici oba dijela igre. Prednost domaćem timu donio je Goran Vujović u 42. minutu, a pobjedu je, šest minuta prije kraja, osigurao Jablan.

Fudbaleri „Cetinja“ juče su doživjeli novi poraz, ovog puta na gostovanju „Beranama“ (0:1), pa su i nakon šestog kola na posljednjoj poziciji. "Cetinje" je sada na tri boda iza najbližeg suparnika - "Čelika", uz pet bodova manje u odnosu na desetoplasirano "Jedinstvo".

Narednog vikenda, „Cetinje“ će dočekati ekipu „Mornara“, a „Lovćen“ gostuje „Otrantu“. Stariji drugoligaš prije toga imaće obaveze u Kupu Crne Gore, s obzirom da u osmini finala, u srijedu, pred svojim navijačima igra protiv „Berana“.