nedjelja, 10 septembar 2017 18:22

"Lovćen" - "Jezero" 2:0, Kanatlarovski: Zaslužena pobjeda

“Lovćen” je danas, nakon čitavih 127 dana, ostvario pobjedu u prvenstvenoj utakmici. Na Cetinju je savladan tim “Jezera”, rezultatom 2:0.

Do prvog trijumfa u Drugoj ligi, izabranici Dragana Kanatlarovskog došli su uz veliku nadmoć, pri čemu ostaje utisak kako je “Jezero” možda i najskromnija ekipa koja je od početka sezone gostovala na Cetinju.

Čitav tok susreta protekao je u gotovo istom ritmu – “Lovćen” je napadao, gosti su se branili, uz tek koji pokušaj na suprotnoj polovini. Iz takve igre, krajem prvog dijela, domaći su došli do prednosti – i to drugim ovosezonskim pogotkom Gorana Vujovića.

“Lovćen” je u nastavku stvorio i propustio više prilika, ali je potvrda trijumfa uslijedila u 84. minutu. Nakon brze akcije, Jablan je izašao sam ispred suparničkog golmana i rutinski poslao loptu u mrežu.

lovcenjezero3

Utisak je kako na Obilića poljani nakon današnje pobjede lakše dišu. Šef struke “Lovćena” napokon je bio zadovoljan izdanjem svojih igrača, ističući da su zasluženo osvojili tri boda.

Ostvarili smo zasluženu pobjedu, na koju smo čekali jako dugo. Bili smo bolji u toku svih 90 minuta. Mi smo odabrali teži put, ali je on ispravan - jer smo se oslonili na igrače iz svoje fudbalske škole – prokomentarisao je Kanatlarovski nakon susreta.

Predstojećih sedam dana donose “Lovćenu” dvije utakmice. U srijedu na Cetinju, u okviru Kupa Crne Gore, gostuje “Berane”, a naredne nedjelje slijedi gostovanje “Otrantu”, koji se nalazi na diobi treće i četvrte pozicije.