Narodni muzej Crne Gore otvara „Ljeto u muzeju“ kreativnom arheološkom radionicom
Narodni muzej Crne Gore i ove godine organizuje program „Ljeto u muzeju“, koji će se realizovati tokom jula i avgusta. Prva radionica, koja će biti održana u utorak, 7. jula u Crnogorskoj galeriji umjetnosti „Miodrag Dado Đurić“ biće posvećena postavci Arheološkog muzeja.
Kroz kreativne radionice, igru i druženje, djeca, mladi, odrasli i porodice imaće priliku da upoznaju bogato kulturno nasljeđe na zanimljiv i interaktivan način – najavljuju organizatori.
Nakon obilaska postavke, kako navode, učesnici će se okušati u radu s glinom i izraditi svoj arheološki eksponat.
Radionica je namijenjena djeci školskog uzrasta, a sav materijal obezbjeđuje Narodni muzej Crne Gore.
Početak radionice je u 11 časova.
Obavezno je navođenje izvora, autora i veze (“linka”) na izvorni sadržaj u novinarskom prilogu u kojem se poziva na autorski sadržaj s Cetinjskilist.com.
Veze (“linkovi”) na autorski sadržaj, pripadajući naslovi i eventualno drugi djelovi opreme teksta mogu se slobodno objavljivati ali bez ikakvih izmjena. Nije dopušteno mijenjanje smisla citata izvan konteksta, niti korištenje sadržaja u reinterpretiranom obiku. Ova pravila važe i za prenošenje sadržaja na Facebook i drugim platformama.
Cetinjskilist.com ne preuzima bilo kakvu odgovornost s obzirom na korištenje sadržaja od trećih osoba.


