Sport

Šampionski karakter Lovćena presudio u “Župi”

Tijesan trijumf aktuelnog prvaka

RTV Cetinje, Arhiva

U derbiju trećeg kola domaćeg rukometnog šampionata Lovćen je savladao Partizan u Tivtu sa 34:33 (18:15).

Izuzetno kvaliteta meč odigran je u “Župi”, a tim Filipa Popovića pokazao je šampionski karakter i nakon velike drame stigao je do trećeg ovosezonskog trijumfa.

Nakon izjednačenog starta utakmice Cetinjani su podigli nivo igre. Akutelni šampion je od zaostatak od dva gola u 18. minutu (10:8) za manje od deset minuta stigao do četiti gola viška (18:14).

Partizan je odgovorio u nastavku. Predvođeni Nemanjom Drakulovićem Tivćani su uspjeli da preokrenu, pa su u 44. minutu imali višak od dva gola (25:23), a pet minuta kasnije i plus tri (29:26).

Posljednjih deset minuta igre pripali su Lovćenu koji je pokazao šampionski karakter. Do kraja meča Cetinajni su primili tri gola, postigli sedam i tako stigli do novog trijumfa.

U timu iz Prijestonice blistao je Danilo Pajović koji je postigao osam golova iz isto toliko pokušaja. Osam puta u listu strijelaca upisao se i Petar Radoičić, dok je sedam postigao Đorđo Peruničić.

Pomenuti Drakulović postigao je 12 golova u redovima Partizana, dok je osam dodao Srđan Nikitović.

U predigri utakmice seniroskih sastava, kadeti cetinjskog tima bili su bolji od vršnjaka iz Partizana – 29:27.

I meč kadeta obilježio je veliki broj preokreta, a na kraju je Lovćen zasluženo stigao do treće pobjede.

Ekipu Miloša Vulićevića do pobjede je vodio Mihailo Jovićević sa deset pogodaka. Pratio ga je Jovan Jovićević sa šest, dok je Petar Vujović postigao pet golova.