Zabava

Slavni filmadžija kaže da je „Openhajmer“ najbolji film u 21. vijeku

Uskoro u bioskope stiže film „Openhajmer“ Kristofera Nolana. Do sada je već održano nekoliko projekcija filma u svjetskim metropolama. Na jednoj od njih, u Njujorku, među gledaocima se našao i Pol Šreder, proslavljeni filmski autor, najpoznatiji po svojoj saradnji sa Martinom Skorsezeom na filmovima „Taksista“, „Razjareni bik“ i „Poslednje Hristovo iskušenje“, ali i filmovima koje je sam
Slavni filmadžija kaže da je „Openhajmer“ najbolji film u 21. vijeku

“Openhajmer”, Foto: LANDMARK MEDIA / Alamy / Alamy / Profimedia

Uskoro u bioskope stiže film „Openhajmer“ Kristofera Nolana. Do sada je već održano nekoliko projekcija filma u svjetskim metropolama.

Na jednoj od njih, u Njujorku, među gledaocima se našao i Pol Šreder, proslavljeni filmski autor, najpoznatiji po svojoj saradnji sa Martinom Skorsezeom na filmovima „Taksista“, „Razjareni bik“ i „Poslednje Hristovo iskušenje“, ali i filmovima koje je sam režirao, kao što su „Američki žigolo“, „Mišima: život u četiri poglavlja“ i „Kockar“.

Šreder je bio oduševljen filmom „Openhajmer“, a hvalospjeve o njemu, iznio je na svom Fejsbuku.

OPENHAJMER. Najbolji i najvažniji film u ovom vijeku. Ako odlučite da samo jednom odete u bioskop ove godine, gledajte „Openhajmer”. Ja nijesam bezrezervni Nolanov obožavatelj, ali ovaj film me je oduvao – napisao je Šreder.

Kristofer Nolan je jedan od najpopularnijih reditelja današnjice i njegovi filmovi uvijek privlače pažnju, a naročito kada, poput  „Openhajmera”, ruše tradicije koje je uspostavio tokom četvrt vijeka karijere.

Nolan je poznat po velikim blokbasterima koji uvijek imaju kompleksne priče i često pomjeraju granice nauke, ali ovo je rediteljev prvi biografski film, zbog čega je morao da izađe iz zone komfora kako bi prikazao autentičnu priču o ocu atomske bombe, piše Index.hr.

Film je o kontroverznom teorijskom fizičaru Robertu Openhajmeru koji je nadgledao razvoj prve atomske bombe upotrijebljene tokom Drugog svjetskog rata.

Zasnovan je na knjizi iz 2005. godine Američki Prometej koju su napisali Kaj Berd i Martin Dž. Šervin, nagrađeni Pulicerovom nagradom.