Povodom obilježavanja Svjetskog dana mentalnog zdravlja, Sekretarijat za obrazovanje, sport i mlade sinoć je održao psihološku radionicu “Koliko brinemo o svom mentalnom zdravlju”, koja je bila interaktivnog karaktera, a sve u cilju podizanja svijesti o pitanjima mentalnog zdravlja mladih.
Kao što tijelo treba zdravo hraniti, njegovati, razvijati, odmarati, tako i psihu treba hraniti, razvijati, liječiti. Upravo zato je važno da usporimo, osluškujemo svoje porebe, osluškujemo tijelo i uradimo nešto za sebe – navodi se u saopštenju gradske uprave.
Kako kažu razgovarali su sa mladima o tome šta znači biti odgovoran za sopstveni život i došli do zaključka da je odgovornost biti iskren i u istini sa sobom, na takav način ostajemo dosljedni sebi da ostvarujemo svoj pun potencijal.

Da bismo zavoljeli sebe, potrebno je da ohrabrimo sebe da ponovo istražujemo, eksperimentišemo, pokazujemo svoja osjećanja, iskazujemo stavove, razvijamo svoju individualnost. Cilj radionice je bio ukazivanje na značaju mladim ljudima o bitnosti njegovanja ljubavi prema sebi i njenoj neraskidivoj povezanosti sa mentalnim zdravljem, kao i konkretnim koracima u vježbanju i jačanju iste – saopšteno je iz gradske uprave.
Traženje pomoći je znak snage, a ne slabosti – na taj način se pokazuje samosvijest, zrelost i hrabrost da se uhvatimo u koštac sa životnim izazovima zaključci su sinoćne radionice.
Radionicu su vodile psihološkinje Sandra Perović i Anđela Čelebić.