Sport

Ubjedljiv poraz mlade reprezentacije

Rumuni razigrani u Nikšiću

FS

Mlada reprezentacija Crne Gore poražena je u devetom kolu grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od Rumunije sa 6:2.

Rumunija je do vođstva došla u 16. minutu, kada je Luis Munteanu savladao Nikolu Ivezića i postigao prvi od svoja tri gola danas. Izjednačio je pet minuta kasnije Nikola Janjić, koji je protivničkog čuvara mreže savladao udarcem iz kornera.

Ipak, ubrzo je stigao odgovor od Munteanua za 1:2. U 34. minutu Aleksa Ćetković je odlično šutirao, međutim, Razvan Sava je odlično reagovao i tako spriječio izjednačenje.

Nastavak je donio dva brza gola gostiju, ovog puta precizni su bili Rareš Ilije i Oktavijan Popesku. Novu nadu našoj selekciji donio je sjajan pogodak Balše Mrvaljevića u 69. minutu, ali je ponovo uslijedio žestok odgovor rivala. Još jednom je precizan bio Munteanu, dok je trijumf zaključio Minhea Radulesku.

,,Sokoli“ ovaj kvalifikacioni ciklus završavaju 15. oktobra, gostovanjem Finskoj u Tampereu.