Sport

ŽRK Stars trijumfovao nad ŽRK Podgorica Bemax

Naše zvjezdice definitivno ne žele da budu posmatrači u seniorskoj konkurenciji rukometne Druge lige za žene! Prvi meč, prvo gostovanje i prva pobjeda! – saopštili su iz kluba.

Rukometni klub (RK) Stars je na prvom, premijernom, gostovanju u sklopu Druge ženske lige ostvario pobjedu, saopštili su iz ovog kluba. Ekipa koja je ujedno i najmlađa u ligi (za RK Stars nastupaju djevojčice od 13 do 16 godina, sastavljena samo od igračica sa Cetinja) je pobijedila ekipu ŽRK Podgorica BEMAX, iz Podgorice rezultatom 27-21.

Naše zvjezdice definitivno ne žele da budu posmatrači u seniorskoj konkurenciji rukometne Druge lige za žene! Prvi meč, prvo gostovanje i prva pobjeda! Težak početak, pun grča… 0:6 za sedam minuta igre, naćerao je trenera Draška Kaluđerovića na prvi tajm aut! Od tog trenutka naše djevojčice počinju svoj prepoznatljiv ples! Za 10 minuta Stars Rukometni Klub dolazi do prvog izjednačenja (7:7) kada i počinje velika borba na terenu! Do 40. minuta igralo se praktično gol za gol, a onda su naše zvjezdice, kao da imaju na stotine ovakvih mečeva iza sebe, dodale gas i sa ubjedljivih 27:21 pobjedile ekipu Podgorica Bemax za prve bodove u seniorskoj konkurenciji! – istakli su u saopštenju.

Kako su naveli dok su Sara Kaluđerović, Iva i Ana Božović diktirale tempo u polju i „rešetale“ protivnički gol, Andrea Đuričković je briljirala na golu i dodatno ulivala sigurnost svojim saigračicama!