Andrić: Problemi se rješavaju kroz institucije, a ne vandalizmom
Marko Andrić/ Privatna arhiva
Povodom događaja na dječijem igralištu u naselju Gipos, o kojem je Cetinjski list pisao, “Igralište u Giposu ponovo na udaru vandala“, načelnik Komunalne policije i inspekcije Prijestonice Cetinje Marko Andrić smatra da uništavanje dječijih igrališta nije način da se prevaziđu bilo kakvi problemi i da takvim djelovanjem trpi cijela zajednica.
Razumijem da građane uznemirava buka i narušavanje javnog reda i mira, posebno kada se takve situacije ponavljaju. Međutim, uništavanje dječijih igrališta i druge javne imovine nije prihvatljiv odgovor i ne rješava suštinu problema. Na taj način najveću štetu trpi cijela lokalna zajednica – kazao je Andrić za Radio Cetinje.
Kako je istakao ključnu ulogu u rješavanju ovakvih situacija ima Uprava policije, koja je nadležna da reaguje u slučajevima narušavanja javnog reda i mira i da, u saradnji sa drugim institucijama, obezbijedi poštovanje zakona.
Potrebno je dosljedno postupanje nadležnih organa, preventivno djelovanje i saradnja sa roditeljima, školama i lokalnom zajednicom kako bi se pronašla trajna rješenja. Građani imaju pravo da očekuju mirno i bezbjedno okruženje, ali je jednako važno da se problemi rješavaju kroz institucije sistema, a ne kroz vandalizam ili samoinicijativne postupke koji nanose dodatnu štetu zajednici – zaključio je Andrić.
Obavezno je navođenje izvora, autora i veze (“linka”) na izvorni sadržaj u novinarskom prilogu u kojem se poziva na autorski sadržaj s Cetinjskilist.com.
Veze (“linkovi”) na autorski sadržaj, pripadajući naslovi i eventualno drugi djelovi opreme teksta mogu se slobodno objavljivati ali bez ikakvih izmjena. Nije dopušteno mijenjanje smisla citata izvan konteksta, niti korištenje sadržaja u reinterpretiranom obiku. Ova pravila važe i za prenošenje sadržaja na Facebook i drugim platformama.
Cetinjskilist.com ne preuzima bilo kakvu odgovornost s obzirom na korištenje sadržaja od trećih osoba.


