Sport

Ko je ovdje šampion? Barselona “razorila” Madrid i ponizila Real!

Težak poraz Madriđana u “El klasiku”

Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

U velikom španskom derbiju odigranom u okviru 11. kola La Lige Barselona je nanijela težak poraz Realu u Madridu – 4:0.

Katalonci su na spektakularan način pokorili Madrid i već sada napravili veliki korak ka tituli prvaka Španije.

Iako za nama nije ni trećina prvenstva, Barselona već sada ima šest bodova više od aktuelnog španskog i evropskog šampiona, a uz to igra vjerovatno i najbolji fudbal na Starom kontinentu!

Sva četiri gola u ovom meču Barsa je postigla u drugom dijelu.

Kasado je u 54. minutu uposlio Levandovskog koji je pogodio za 0:1.

Real je bio šokiran primljenim golom, pa su Katalonci to samo dva minuta kasnije iskoristili.

Balde je centrirao, a Levandovski glavom zatresao mrežu za 0:2.

Real je potom propustio dvije sjajne šanse preko Mbapea, a onda je stigla surova kazna.

Jamal je u 77. minutu probušio Lunjina, da bi sedam minuta kasnije Rafinja sjajnim pogotkom stavio tačku na spektakularnu partiju svoje ekipe.