Sport

Razigrani Lovćen na plus 20 protiv Azerbejdžanaca

Lagana pobjeda crnogorskog šampiona

RTV Cetinje

Rukometaši Lovćena ostvarili su ubjedljivu pobjedu u prvom meču druge runde EHF Evropskog kupa.

Crnogorski šampiona savladao je na Cetinju azerbejdžanski Baki rezultatom 41:21 i tako praktično obezbijedio plasman u naredno kolo, ali i ostvario prvi evropski trijumf nakon 15 godina.

Tim Filipa Popovića od prvog minuta bio je u veoma dobrom ritmu. Otvorio je meč sa četiri vezana gola, a prvi pogodak primio je na isteku petog minuta.

Kako je vrijeme odmicalo tako je prednost domaćina rasla, a u 22. minutu je bila prvi put i dvocifrena (15:5).

Tu se Lovćen nije zaustavio, nastavio je da “gazi” rivala, na poluvremenu je vodio sa 20:8, da bi do kraja meča razlika porasla na 20 golova.

Po sedam golova u redovima cetinjskog tima postigli su Petar Radoičić i Danilo Pajović. Pet je dodao Đorđo Peruničić, a po četiri Aleksa Perišić i Božo Brnović.